Hakkımızda

Şirketimiz

 

RAAN Global Teknoloji Plastik Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi temelde kalın levhalar olmak üzere, termoform mühendislik plastikleri ve polimer matriksli kompozit plakaların, çubukların ve barların imalatı ve üretmediği diğer mühendislik plastiklerinin ithalatı, ihracatı da dahil olmak üzere ticareti kapsamında faaliyetlerini yürütür.

 

RAAN metal ve diğer malzelere karşın daha üstün performans özellikleri taşıyan malzemelerin imalat ve ticaretini amaçlar. İnşaat, havacılık, gemi imalatı, medikal cihazlar, yarı iletkenler, alternatif enerji, otomotiv, gıda ve içecek gibi bir çok farklı ve gelişen endüstriler RAAN’ın ürettiği mühendislik termoplastikleri ve kompozitlerin kullanıldığı sektörlerden bazılarıdır.

 

Ürün yelpazemiz PE (Polyethylene; LDPE, LLDPE, MDPE, HDPE, UHMW-PE), PA (Polyamide), PP, POM (Polyacetal), ABS, PS  ve  PA-6 gibi konvensiyonel ve teknik plastiklerden Fluoroplastics ve PBI (Polybenzimidazole) gibi yüksek performanslı plastiklerine kadar genişlemektedir.

 

HDPE/YYPE (High Density Polyethylene/Yüksek Yoğunluklu Polietilen) levha ve çubuklar için farklı renk ve kalınlıklarda stok yapılmakta, üretim kabiliyetimizdeki diğer ürünler ise proje bazlı imal edilmektedirler.

 

Tarihçe

 

RAAN Global Teknoloji Plastik Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, uzun yıllar havacılık sektöründe hizmet etmiş olan Raif Bilgin tarafından, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesinde 22 Nisan 2014’de kurulmuş olup; üretim hattının ve deneme üretimlerinin tamamlanmasını müteakiben Ağustos 2014’de seri üretimine başlamıştır.

 

 

 


 

Copyright© 2014-2020 Raan Global A.Ş.

Raan Global Tarafından Tasarlanmıştır ve İşletilmektedir. Her hakkı saklıdır.