Ürünlerimizde Kullanılan Hammaddelerin Teknik Spesifikasyonları

Ürünlerimizde Kullanılan Hammadde Özellikleri

Mühendislik/Teknik Plastikleri yarı mamullerinde (Levha, Çubuk) kullanılan hammaddelerin, Fiziksel, Mekanik, Darbe Dayanımı, Sertlik ve Termal özellikleri, üretilen yarı mamulün de özelliklerini ve kalitesini belirleyen en önemli girdilerdir. Yarı mamul veya nihai mamül haline getirdiğimiz polimerlerin tamamı bu kapsamdadır. Bu nedenle; müşterilerimize dünya standartlarında plastik levha ve çubuk imal edebilmemiz için, ürünlerimizin imalinde hammadde olarak,  dünya çapında kendini ispatlamış, belirlenmiş uluslararası standartlarda üretim yapan petrokimya şirketlerinin ürünleri tercih edilmekte, her bir hammadde alımında, ilgili hammaddenin güncel teknik verileri (TDS_Technical Data Sheet) tedarikçiden muhakkak talep edilmekte ve müşterilerimiz ile paylaşılmaktadır.

 

Kullanılan Hammaddelerin TDS'lerinde aşağıdaki özellikler aranmaktadır.

1

Fiziksel Özellikler.

Bu Kapsamda; Erime İndeksi, Yoğunluk ve Çevresel Basınç Kırılma Dayanımı değerleri ve bu değerlerin hangi test metodları ile belirlendiği tedarikçi firmadan talep edilmektedir.

2

Mekanik Özellikler.

Gerilme Dayanımı (Akmada, Kopmada ve Kopma Uzamasında) ve Bükülme Dayanımları incelenmekte ve bu dayanımların hangi test metodları ile belirlendiği dikkate alınmaktadır.

3

Darbe Dayanımı ve Sertlik Özellikleri.

IZOD Darbe Dayanımı, Shore ve Rockwell Sertlik verileri ve bu verilerin hangi test yöntemleri ile belirlendiği incelenmektedir.

4

Termal Özellikler.

Kırılganlık Sıcaklığı ve Vicat Yumuşama Noktası verileri muhakkak istenmekte ve bu verilerin elde edildiği test metodları incelenmektedir.

Copyright© 2014-2020 Raan Global A.Ş.

Raan Global Tarafından Tasarlanmıştır ve İşletilmektedir. Her hakkı saklıdır.